1.GÜN KONYA SAMSUN ORDU

Samsun’a varış sabah kahvaltısının ardından Samsun şehir turumuza başlıyoruz. Tütün İskelesi, Yabancılar Pazarı, Gazi Müzesi gezilerini tamamladıktan sonra aracımızla Bandırma Vapuru'na hareket. Bandırma Vapurunun gezilmesi ve fotoğraf çekimi sonrası Ünye'ye hareket. Yol güzergahında öğle yemeği için serbest zaman. Belirtilen saatte toplanma hareket. Ardından Ordu’yu panoramik olarak izleyebileceğimiz Boztepe’ye teleferik ile çıkıyor ve fotoğraf molası veriyoruz. Sonrasında akşam yemeği ve konaklama Otelimizde.

 

2.GÜN ORDU TRABZON

Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından dalından koparılan çayın demliğe gelene kadar geçirdiği evreleri görmek amacı ile Sürmene ye hareket ediyoruz. Mikroklima iklim özelliği dolayısıyla kaliteli çayı ile meşhur ikiçay Çay Fabrikasında mola veriyoruz. Fabrikada üretim hakkında bilgi alıp fabrika gezisi sonrası çay keyfi yapıyoruz. Program bitimi sonrasında Giresun ve Trabzon’un sahil ilçeleri eşliğinde yolculuğumuza devam ederek Akçaabat’ta öğle yemeği molası veriyoruz. Sonrasında Trabzon Ayasofya’ya camii ne ulaşıyoruz. Fotoğraf molasının Ardından Trabzon’a özgü, Osmanlı döneminden buyana süregelen gümüş kazaziye ve hasır işlerinin tanıtılıp satışının yapıldığı Gümüş dükkanında verilen serbest zamanın sonrasında akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

3.GÜN TRABZON RİZE

 

Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından bıçaklarıyla ünlü Türkiye’de bıçağın ana vatanı olarak adlandırılan Sürmene’de mola veriyor, bıçaklarını tanımak ve alışveriş yapabilmeniz adına serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman ardından Of’tan geçerek Solaklı Vadisi’ne sapıyoruz. Çaykara’dan (Katahor) geçerek bir heyelan sonucu oluşmuş 1090 M lik rakımda  Karadeniz’in simgesi haline gelen Uzungöl Yaylasına varıyoruz. Gölün etrafında yapacağımız gezinti ve fotoğraf molasının ardından Öğle yemeği ve alışveriş için serbest zaman veriyor ardından Uzungöl’den ayrılıyoruz yöre insanı için hala önemini koruyan “feretiko” (Rize bezi) yapım merkezlerinden biri olan Rize Bezi Tesisleri’ne uğruyoruz. Kuman Türkleri tarafından yüzyıllarca önce Rize’ye getirilen, Hint keneviriyle; yani kendir ipiyle el dokuma tezgahlarında üretilen bu kumaş türünden yapılan ürünleri gördükten sonra alışveriş molası için serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanın ardından . Otele yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve Konaklama otelimizde.

 

4.GÜN RİZE ARTVİN

Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından Doğu Karadeniz’in eşsiz güzelliklerini keşfe devam ediyor ve Arhavi’ye ulaşıyoruz. Bizleri bekleyen minibüslerimizle Çifte Kemer Köprülere ulaşıyoruz ve fotoğraf molası veriyoruz. Ardından, dileyen misafirlerimizle dere boyu ilerlerken derenin sesiyle birlikte kuş seslerinin cıvıltıları eşliğinde huzur dolu bir yolculukla ülkemizin el değmemiş cennetlerinden Kamilet Vadisi’ne gidiyoruz. Sonrasında İsminin ilk bulunduğunda çevre köylerin başkalarına mesaj vermek için Mençuna (hisselidir) dedikleri; Doğu Karadeniz’in en güzel şelalelerinden olan Mençuna Şelalesi’ne gidiyoruz. Belli bir noktada aracımızdan inerek Mençuna Şelalesine doğru hafif bir eğimle tırmanmaya başlıyoruz. Güzergâhımız üzerinde çay bahçesinde arıcılık yapan insanların, arı kovanlarını nerelerde ve nasıl yaptıklarına şahit oluyorsunuz. Orman içinden yürürken doğanın o muhteşem kokusunu hissediyorsunuz ve yol aldıkça gürül gürül akan şelalenin sesini duymaya başlıyorsunuz ve işte karşınızda Mençuna Şelalesi. Yaklaşık 70m yükseklikten kesintisiz akıyor. Şelalede fotoğraf molası verdikten ve dinlendikten sonra Büyüleyici güzelliğine şahitlik ediyor devamında Karadeniz rüyası’na, doğasıyla büyülemeye devam edecek olan Fırtına Vadisi’ne ulaşıyoruz. Öğle yemeği molası sonrasında dileyen misafirler Ziplina keyfini yaşıyor Çamlıhemşin’den minibüslerle vadiyi keşfe çıkıyoruz. Basında çıkan görüntüleriyle gözümüze aşina olan Ortan Köyü’nü, evleriyle ünlü Yolkıyı Köyü’nü, bölgenin en eski taş köprülerinden birisi olan Çinçiva Köprüsü (Şenyuva Köprüsü) ‘nü görüyor ve kervan yolu güvenliğini de kontrol altında tutmak için kurulmuş Zil Kale (Kale-i Zir)’yi ziyaret ediyoruz. Gür bir orman içindeki Rize’nin debisi en yüksek şelalelerinden biri olan yaklaşık 15 metre yükseklikten dere yatağına doğru aktığı Palovit Şelalesini görüyor fotoğraf molası sonrasında Muhteşem doğasına tanıklık ettiğimiz bu keyifli yolculuğumuz sonrasında tekrar otobüsümüze geçiyor ve Çamlıhemşin’den sonra Hala Deresi’ni takip ederek, 1350 mt yükseklikteki Kaçkarlar’ın iki ayrı vadisi boyunca İlk olarak Fırtına Vadisi’ni oluşturan iki koldan Büyükdere boyunca ilerleyerek ekosistemdeki endemik bitkilerin ve soyları tükenmekte olan hayvanların ana yaşam yeri olan Fırtına Vadisi’ne ulaşıyoruz. Cenevizliler’den kalma tek kemerli köprüleri yol boyunca görüyor Ayder yaylasında serbest zaman veriyor otele dönüyoruz. Akşam yemeği ve Konaklama otelimizde.

 

5.GÜN ARTVİN BATUM (GÜRCİSTAN) ARTVİN

Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından Ardeşen, Fındıklı, Arhavi üzerinden Sarp sınır kapısına varış. Gürcistan’a giriş işlemlerimizi yapıyoruz. İlk olarak Osmanlı izlerini de taşıyan Gonyo Kalesi’nin görülmesinin ardından Batum şehir merkezine hareket. Değişik mimarisi ve ilginç binalarıyla Batum'u keşfediyoruz. İçerisinde binlerce çiçek ve ağaç çeşidini barındıran Batum Botanik Parkı gezisi sonrasında Batum'un tek camisi olan merkez camide namaz kılıyoruz. Sonrasında şehri yürüyerek gezmeye devam ediyoruz. Şehir merkezinde Altın Post heykeli, Shareton Oteli, Alfabe Kulesi, Tarihi Kilise göreceğimiz yerlerden bazıları. Gezimizi tamamladıktan sonra Sarp Sınır Kapısı’na hareket. Türkiye’ye giriş işlemlerinden sonra otelimize hareket ediyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde…

 

6.GÜN ARTVİN AMASYA KONYA

Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından Havza ve Merzifon Üzerinden ilerleyerek Şehzadeler Şehri Amasya’ya ulaşıyoruz. Serbest öğle yemeği sonrasında Amasya’da sırası ile; Ferhat’ın Şirin için deldiği Demir dağının kıyısında, ortasından akan Yeşilırmak ve Kıyı boyu konakları, Eski Osmanlı ve İlhanlı eserleri, Pontuslardan kalma Kral Kaya Mezarları görüyor Darüşşifa(Sabuncuoğlu Tıp ve Cerrahi Tarihi Müzesi), Yeşilırmak üzerinden alçak köprüyü kullanarak geçiyor ve II. Beyazıt Külliyesi ve Amasya Müzesini ziyaret ediyoruz. Dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Akşam saatlerinde Konya’ya varıyoruz. Keyifli gezinin ardından aldığımız noktalara bırakıp veda ediyoruz

 

Herşey Dahil Ücrete Dahil Olan Hizmetler

 • Lüks otobüsler ile ulaşım,
 • 5 gece yarım pansiyon konaklama 
 • İlk gün alınacak ekstra kahvaltı,
 • Açık büfe sabah kahvaltıları (6),
 • Açık büfe akşam yemekleri (5),
 • Rehberlik hizmetleri,
 • Seyahat sigortası,
 • Yayla çıkışlarında Munibüsler ile Transferler
 • Boztepe teleferik ücreti,
 • RızaTurizm refakati ve ikramları,
 • Ücrete Dahil Olan Müze ve Ören yerleri ( Ayasofya kilisesi, Bandırma Vapuru, Zilkale, Gonio kalesi
 • Amasya Mumya müzesi, Şehzadeler Müzesi, Uzungöl, Ayder, Zilkale, Sümela milli parkı, Amazon Köyü )

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

 • Öğle yemekleri,
 • Herşey dahilde belirtilmeyen müze girişleri 
 • Yemeklerde alınacak içecekler,
 • Yurt dışı çıkış harcı,
 • Fırtına Deresi’nde rafting ve zipline ücretleri,
 • Özel harcamalar,
 • Uçaklı katılımlarda uçak bileti.

Notlar :

BU GEZİ İÇİN GEREKLİ KİŞİSEL MALZEMELER: Spor ayakkabısı, güneş gözlüğü, şapka, hırka ya da kazak fotoğraf makinesi, Haşema (mayo), havlu ve terlik, güneş kremi, rahat kıyafetler.

 *** GÜRCİSTAN GİRİŞİNDE ÜZERİNDE TC KİMLİK NUMARASI OLAN (BEBEKLER DAHİL FOTOĞRAFLI) NÜFUS HÜVİYET CÜZDANI GEREKTİĞİNDEN, SEYAHATE ÇIKARKEN YANINIZA KİMLİKLERİNİZİ ALMAYI UNUTMAYINIZ! FARKLI KİMLİK KARTLARI (EHLİYET VS.) İLE GEÇİŞ YAPILMAMAKTADIR! YIPRANMIŞ VE SOĞUK MÜHÜRÜ HİSSEDİLMEYEN KİMLİK KARTLARIYLA GEÇİŞ YAPILAMAMAKTADIR. 

**** 18 YAŞINDAN KÜÇÜK KATILIMCILARIN GÜRCİSTANA GEÇİŞLERİNDE ANNE VEYA BABASINDAN BİRİNİN BİLE YANINDA OLMAMASI DURUMUNDA NOTER ONAYLI MUVAFFAKATNAME BELGESİ GEREKMEKTEDİR. 

**** SÜREKLİ OLARAK KULLANILAN İLAÇLARINIZ VAR İSE GÜRCİSTAN GEÇİŞİ SIRASINDA YANINIZA RAPORUNUZU ALMAYI UNUTMAYIN.

Gidiş-Dönüş Tarihleri
30.06.2019 - 07.07.2019
Kişi başı fiyat 1425
Single Farkı 425
7-12 Yaş Çocuk 1325
2-6 Yaş Çocuk 375
0-2 Yaş Bebek 0 TL 0-6 Yaş çocuklara koltuk verilmemektedir.
Gidiş-Dönüş Tarihleri
07.06.2019 - 14.06.2019
Kişi başı fiyat 1425
Single Farkı 1425
7-12 Yaş Çocuk 1325
2-6 Yaş Çocuk 425
0-2 Yaş Bebek 0 ₺ 0-6 Yaş çocuklara koltuk verilmemektedir.
TURA KATIL
0312 312 60 67

Hemen Arayın ya da

Formu Doldurun

GRUP TALEBİNDE BULUN

KONAKLANACAK OTELLER

Dedeman Tokat

Ramada Plaza Rize

Ramada Vakfıkebir

İvme Otel

Copyright 2019 © Her Hakkı Saklıdır. Web Tasarım
tursab ssl visa mastercard debit
/* */