Rahmet Turizm - Seyahat Acentası

İSVİÇRE & İTALYA & FRANSA
Basel – Luzern – Zurih – Milano – Monaco – Nice – Cannes - Marsilya
4* Otellerde Yarım Pansiyon Konaklama

 

1.GÜN:İSTANBUL– BASEL- ZURİH
Atatürk Havalimanı’nda Acentamız kontuarı önünde saat 05.00’de buluşma Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile 08.15’de İstanbul’a uçuş ve 10.25’de varışla yapacağımız şehir turunda görülecek yerler arasında: İsviçre Alplerinden doğan ve İsviçre & Almanya ve Fransa’nın tam ortasında bulunan Ren Nehri , Basel’in şehir merkezi ve buluşma noktası olan Marktplatz, Kırmızı rengiyle dikkatleri çeken Tarihi Belediye Binası, Basel Tarih Müzesi ve 1400 yılında yaşanan Basel depreminde yerle bir olan sonrasında aslına uygun yeniden inşa edilen Basel Katedrali bulunmakta. Turumuz sonrası serbest zaman veriyoruz. Ardından Zurih şehrine hareket ediyoruz varışımızla beraber yapacağımız şehir turunda görülecek yerler arasında: Son Buzul çağından kalan şehre ismini vermiş Zurih Gölü, Avrupa’nın en büyük kilise saatine sahip St Peter Kilisesi, 853 yılında Alman Kral tarafından yaptırılan Vitraylarıyla ünlü Fraumünster Katedrali, Şehri ikiye bölen Limmat Nehri, Zürih’in amblemi olarak anılan iki tane çan kulesiyle beraber Grossmünster Katedrali, Finansal özgürlüğün sembolü Bankalar Meydanı bulunmakta. Ardından alışveriş tutkunları için dünyanın en elit caddelerinden olan Bahnhofstrasse’da vereceğimiz serbest zamanda Misafirler Chanel , Prada , Louıs Vuıtton ve Dünyaca ünlü saat markalarının bulunduğu caddede alışveriş yapabilirler. Turumuz sonrası otele transfer akşam yemeğinin alınması ve konaklama.

 

2.Gün : ZURİH – LUZERN- LUGANO - MILANO
Otelde alınan kahvaltı sonrası Luzern şehrine hareket ediyoruz. Varışımız ile beraber yapacağımız şehir turunda: Luzern’in sembolü tamamen ahşap malzeme ile 1333 yılında yapılan Şapel Köprüsü,  Köprü üzerine konumlanmış evveliyatında Deniz Feneri ve Hapishane olarak kullanışmış Tarihi Kule, İsviçre’de ilk büyük Barok kilise olma özelliğine sahip Jizvit Kilisesi, Fransiskan Meydanında bulunan Orta Çağ mimarisi özelliği gösteren Fransisken Kilisesi bulunmakta. Ardından vereceğimiz serbest zamanın ardından Lugano’ya hareket Alpler'in eteklerinde bulunan İsviçre’nin en şık ve varlıklı göl kasabalarından bir tanesi olan Lugano’ya varış. Dileyenler buradan çok güzel İsviçre çikolatası alabilirler. Serbest zamanda Lugano şehir parkını ziyaret etmeyi kesinlikle unutmayın. İsviçre’li bir zengin tarafından şehre hediye edilen bu güzel parkın içinde çok güzel kareler yakalayabilir veya gölde gezinti yapabilirsiniz. Turumuz sonrası Milano şehrine hareket otele transfer akşam yemeğinin alınması ve konaklama.

 

3.GUN MİLANO – MONACO – EZE - NİCE
Otelde alınan kahvaltı sonrası Monaco şehrine hareket varışımızla birlikte İngiliz Yazar Somerset Maugham’ın söylemini ‘Gölgeli İnsanlar için Güneşli bir yer’ idrak ediyoruz. Şehir turumuzda görülecek yerler arasında: Monako Prensi’nin Sarayı, Sarayın hemen yanında bulunan Monako Katedrali, Japon Bahçesi ve Dünyanın en pahaı yatlarını göreceğimiz Monako Limanı bulunmakta. Turumuz sonrası Dünya’nın en küçük 2.ülkesi olan Monako’da serbest zaman veriyoruz. Ardından Eze Köyü’ne hareket Arnavut kaldırımlı dar sokakları, Sanat Galerileri ve butikleri ile ünlü Eze’de görülecek yerler arasında: Notre Dame Kilisesi, Ünlü düşünür’e ithaf edilen Nietzsche Yolu, Meşhur parfüm fabrikası Frogonard bulunmakta. Dileyen misafirler Frogonard’da alışveriş yapabilirler. Ardından Nice şehrine hareket meşhur sahil şeridinde serbest zaman veriyoruz . Serbest zaman sonrası otele transfer akşam yemeğinin alınması ve konaklama.

 

4. NİCE –  CANNES - NİCE
Otelde alınan kahvaltı sonrası Turkuaz rengi denizi, kilometrelerce uzunluğundaki sahil şeridi ve lüks butikleri ile ünlü Nice’i tanıyacağımız şehir turunda görülecek yerler arasında: 7 Km uzunluğunda sahil boyunca size eşlik eden İngiliz bulvarı, Paha biçilmez sanat eserleri ile dolu Nice’in en ünlü oteli Hotel Le Negresco, Nice Kalesi, Barok mimarisi ile yapılan Nice Katedrali bulunmakta. Ardından Massena Meydanında serbest zaman veriyoruz. Ardından Cannes şehrine hareket varışımızla beraber yapılacak şehir turunda görülecek yerler arasında: Şehrin sinemacılık ruhunu yansıtan her köşesinde ünlü ve film posterleri görebileceğiniz Le Suquet (Eski Şehir), şehrin en ünlü sahil yolu Promenade de la Croisette, Müzikal ve tiyatroların sergilendiği Kongre Merkezi, Cannes’e özgü etnografik eşyaların barındırıldığı Musee de la Castre bulunmakta ardından Nice şehrine dönüş otele transfer ve konaklama.

 

5.GÜN NİCE – PAUL DE VENCE – NİCE - İSTANBUL
Otelde alınan kahvaltı sonrası Nice’in en çok turist çeken kasabalarından olan Paul De Vence’ye hareket Önemli bir Orta Çağ kentini gezeceğimiz turumuzda göreceğimiz yerler arasında:  12. Yüzyıldan kalma Kilise, Sanat Müzesi ve tarihsel yapılar bulunmakta. Vereceğimiz serbest zamanın ardından havalimanina transfer Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile 18.20’de İstanbul’a uçuş ve yerel saat ile 22.20’de varış ile turumuz sona eriyor. 

 

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

İstanbul>Basel / Nice >İstanbul Gidiş Dönüş Ekonomi Sınıfı Uçak Bileti Ücreti 
Programda belirtilen gezi ve ziyaretler
Havalimanı karşılama ve gidiş & dönüş transferleri
4* otellerde 5 Gece konaklama
Sabah kahvaltıları
Akşam yemekleri (Yemeklerde alınacak içecekler fiyata dahil değildir)
Tur boyunca kullanılacak lüks otobüs ve profesyonel şoförlük hizmeti
Acentamız Profesyonel rehberlik hizmeti
Programda belirtilen Müze giriş ücretleri

 

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

Şahsi harcamalar ve Otel Ekstraları
Shengen Vize ücreti
Öğle yemekleri
Yurtdışı çıkış harcı (15 TL)
İsteğebağlı Sigorta Ücreti 10 € 
Ücrete dahil olarak belirtilmeyen tüm harcamalar

Çok Önemli Notlar;


1 – Tur programında ki oteller tahmini otel listesidir. Bölge müsaitliğine göre aynı standartlarda başka otellerde kalınabilir. Kesin otel bilgisi turdan 48 saat önce acentamızdan öğrenebilirsiniz.
2 – Üç kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilmektedir. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, 3. yatak standart yataktan daha küçük açılır kapanır yatak olabilir. 3 Kişilik odada kalmak isteyen misafirler bunu peşinen kabul etmiş sayılır.
3 – Çocuk indirimleri sadece 2 yetişkin yanında konaklayan çocuklar için geçerlidir.
4 – Vizeli tura katılacak misafirlerimize iptal iade koşullarımızı okuyup vizelerinin yetişeceği tura kayıt yaptırmalarını tavsiye ederiz. Kudüs Turlarında 20 Gün öncesinden kaydınızı ve vize başvurunuzu tamamlamanız gerekmektedir. Avrupa Turlarında tura 2 ay öncesinden kayıt yaptırmanızı ve vize işlemlerinizi tura 1 ay kala tamamlamanızı tavsiye ederiz. Vizeden kaynaklanacak aksaklıklarda şirketimizin iptal iade koşullarımız geçerlidir.
5 – Şirketimiz aracılığıyla alınan vizelerde şirketimizin hiçbir sorumluluğu yoktur. Sadece evrak temini, düzeni, teslimi ile ilgili sizlere danışmanlık hizmeti vermekteyiz. Vizenizin çıkmaması durumunda vize için ödenen ücretin iadesi yoktur. Tur için ödenen ücretin iadesi için iptal iade koşulları geçerlidir.
6 – Her turda yanınıza mutlaka terlik ve seccade almayı unutmayınız. Seyahat ettiğiniz bölge koşullarına göre her vakitte cami yada mescid imkanımız bulunmamaktadır. Rehberimiz namaz kılabileceğiniz yer konusunda sizleri yönlendirecektir.

 

Mutlaka Okuyunuz
Turumuzla İlgili Önemli Notlar;

Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez.

Rehberimiz acentamızın onayı ile programda değişiklik yapma ve hava durumuna ve/veya mücbir sebebe bağlı olarak gezi noktalarında bulunan bazı yerleri iptal etme hakkına sahiptir. Turumuza katıla tüm misafirlerimiz bunu kabul etmiş sayılır. 

Gezimiz, minimum 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi gezi hareket tarihinden 5 gün öncesidir ve acenteniz tarafından iletilecektir. Yurt dışı turlarımızda %35 ön ödeme ile rezervasyon alınabilmektedir. 

Acentamız, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Acentamız, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler. 

Tur programında ki oteller tahmini otel listesidir. Bölge müsaitliğine göre aynı standartlarda başka otellerde kalınabilir. 3 kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilmektedir. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, 3. yatak standart yataktan küçüktür. Çocuk indirimleri sadece 2 yetişkin yanında konaklayan çocuklar için geçerlidir. Otellerde sunulan kontinental kahvaltı tereyağı, reçel veya bal, ekmek, çay veya kahve ile meyve suyundan oluşmaktadır. Grup kahvaltıları ayrı bir salonda servis edilebilir. 

Orta Avrupa turlarında misafirlerimizin seyahat sigortalarını yanlarında bulundurma zorunluluğu vardır. Seyahat sigortalarını yanlarında bulundurmayan misafirlerimize ilgili ülke polisi tarafından kişibaşı 200 CZK ile 4000 CZK arasında cezalar verilebilmektedir. Seyahat sigortasını yanında bulundurmadığı için ilgili ceza ile karşılaşılması durumunda sorumluluk misafirlerimize aittir.

Pegasus ve Türk Hava Yolları uçuşlarında her kişinin 1 bagaj ve 20 kilo hakkı vardır. 20 kiloyu geçen bagajlar için ücret farkı ödenmesi gerekmektedir. Airarabia Havayollarında sadece 10 kilo el bagajı hakkınız bulunmaktadır. (Harici bagaj için ekstra ücret talep edilmektedir.) Eşli - çocuklu dahi olsa 20 kilo sınırı aşılamamakta ve fark ödenmesi gerekmektedir. Bu sebeple her kişi için 1 bagaj tavsiye edilir. El bagajları maksimum 7 kilo olmalıdır. 

Vize ile ilgili önemli notlar;
T.C vatandaşları için vize uygulaması vardır. Vize başvurusu için seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ile acentemizden veya www.vizebilgi.com’dan temin edebileceğiniz “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile başvurmak gerekmektedir. Yeşil pasaport sahipleri için vize uygulaması olmayıp, seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport yeterlidir. Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Acentamız sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir. 

T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir. 

Pasaportlara vize uygulanması için karşılıklı 2 boş sayfa zorunludur. Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına ; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.

İptal edilmiş pasaportlardaki geçerli Schengen vizeleri ile seyahat edilememektedir.

TURA KATIL
0312 312 60 67

Hemen Arayın ya da

Formu Doldurun

GRUP TALEBİNDE BULUN

KONAKLANACAK OTELLER

Ankara Web Tasarım Ajansı - Sebahattin Bakır Copyright 2019 © Her Hakkı Saklıdır. Web Tasarım
tursab ssl visa mastercard debit