Rahmet Turizm - Seyahat Acentası

Hızlı Tren ile İstanbul Turu
2 Gece 3 Gün  

1.Gün  Topkapı Sarayı, Ayasofya, Sultanahmet, Yerebatan Sarnıcı
Ankara Tren Garında Buluşma ve Tarifeli sefer ile saat: 06.50 Yüksek hızlı Tren ile İstanbul a hareket 11.00 de varış rehber ve aracımız ile buluştuktan sonra turumuza başlıyoruz. İlk durağımız ihtişamıyla tüm dünyaya nam salan Osmanlı Devleti’nin en eski ve en büyük sarayı TOPKAPI SARAYI’NA geçiyoruz. Saraya adım atar atmaz kendinizi sürükleyici bir tarihi romanın içinde bulacaksınız. Rehberimiz eşliğinde sarayı bitirdikten sonra 1500 yıllık tarihi ile İstanbul’un en büyük camii AYASOFYA’YI geziyoruz. Sonrasında, boğazdan bakıldığında İstanbul’u İstanbul yapan camii. Mimarisiyle mest olacağınız SULTAN AHMET CAMİİ. Çinileriyle yabancıları kendine hayran bıraktığı için batılılar Mavi Camii demiştir. Her adımımızda başka bir devre gittiğimiz İstanbul’da Roma Dönemi’nden kalma YEREBATAN SARNICI’NA geçiyoruz. Burası İstanbul’un en romantik ve gizemli yerlerinden birisi. Işıklandırmaı, fonda çalan müziği ve mimarisyle bambaşka bir alemdeymiş gibi hissedeceksiniz. Bu büyüleyici günden sonra akşam yemeği ve konaklama için otelimize geçiyoruz.

2.Gün  Fatih Camii, Yeni Camii, Eminönü, Mısır Çarşısı, 

Sabah kahvaltımızı otelde aldıktan sonra turumuzun ikinci gününe başlıyoruz. İstanbul’un fethinde bulunduğunuzu hayal ettiniz mi? İşte bunun için rotamız PANORAMA-1453. Türkiyenin ilk panoramik müzesi.Etkileyici atmosferiyle gök kubbeyi ilk kez bu kadar yakından hissedeceksiniz. EMİNÖNÜ’NE geldiğimizde ise eski İstanbul önümüze seriliyor. Kıyıdaki tarihi kayıklar, fesiyle turşu suyu satıcıları sizi Osmanlı’ya geri götürecek.Avlusundaki güvercinlerle tanınan YENİ CAMİİ bu güzelliğin tam ortasına kurulmuş.Burdan sonra binbir çeşit baharat kokularıyla MISIR ÇARŞISI’NI dolaşıp,tarihin en eski çarşılarından KAPALI ÇARŞI’YA geçiyoruz.

3. Gün Eyüp Sultan, Bogaz Turu, Tren Garı 

Sabah kahvaltımızı otelde aldıktan sonra turumuzun üçüncü gününe başlıyoruz.ilk duragımız EYUP SULLTAN olacaktır. Fatih’in İstanbul’u fethinden sonra ilk yaptırdığı yapı, Ebu Eyyub Ensari Hazretleri'nin türbesinin bulunduğu EYÜP SULTAN CAMİİ’NE gidiyoruz. Sonrasında  Şahane fotoğraflar çekip manzaraya doyacağımız BOĞAZ TURU başlıyor. İstanbulun kıyı semtlerini, binalarını, yalıları, çeşitli dizilerin çekildiği köşkleri görüyoruz.Yeni Camii,Süleymaniye Camii, Galata Kulesi, Çırağan Sarayı, Kız Kulesi, Dolmabahçe Sarayı bu güzel boğaz turumuz süresince gözlerimizi süsleyecek tarihi yapılardan sadece birkaçı. sonrasında anadolu yakasında teknemizden inip İstanbul Pendik Garına hareket ediyoruz 18.25 treni ile Ankara'ya hareket saat 22.00 de Ankara'ya varış turumuzun sonu 

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLERİMİZ
 • Hızlı Tren ile Ekonomi Sınıf Tren Bileti

 • İstanbul'da özel aracımız ile Geziler

 • 2 Gece yarım pansiyon konaklama (Sabah ve Akşam yemekli)

 • Profesyonel Rehberlik

 • Araç içi ikramlar

 • 1 Gün Boğaz'da tekne turu

 • Zorunlu seyahat sigortası


   

 ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLERİMİZ
 • Panorama 1453 giriş ücreti 

 • Yerebatan Sarnıcı giriş ücreti

 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri (Topkapı, Ayasofya - Müze kart öneririz)

 • Otel ekstraları ve özel harcamalar

 • Öğlen Yemekleri

 • ilk Gün Kahvaltı ve Son Gün Akşam yemeği (Tren saatine denk geliyor)

TURA KATIL
0312 312 60 67

Hemen Arayın ya da

Formu Doldurun

GRUP TALEBİNDE BULUN

KONAKLANACAK OTELLER

Ankara Web Tasarım Ajansı - Sebahattin Bakır Copyright 2019 © Her Hakkı Saklıdır. Web Tasarım
tursab ssl visa mastercard debit